powrót

 

Spawanie

Specjalnością naszej firmy są różnego rodzaju usługi wykonywane dla branży przemysłowej, energetycznej, drogowej oraz cementowej. Jednym z najważniejszych obszarów działalności Rawi Met Sp. z o.o. jest spawanie gazowe, plazmowe, laserem oraz na zimno. Zajmujemy się łączeniem różnego rodzaju metalów oraz stopów metali (m.in. aluminium czy żeliwa), dla firm z rynku zarówno rodzimego, jak i zagranicznego. Dostarczamy naszym Klientom wysokojakościowe realizacje wyposażone w wytrzymałe spawy. Za jakość naszych realizacji odpowiada połączenie wieloletniego doświadczenia oraz zastosowania nowoczesnych technologii. Wierzymy, że dzięki temu sprostamy każdemu powierzonemu nam zadaniu.

Szeroka oferta spawania

Świadczymy szeroko pojęte usługi spawalnicze – gazowe, laserem, elektrodą oraz na zimno. Wykonujemy różne realizacje, od najmniejszych spaw, aż po największe konstrukcje, zależnie od potrzeb danego Klienta. Wykonujemy spawanie aluminium, żeliwa, stali nierdzewnej oraz mosiądzu, najbardziej efektywnymi metodami. Proponujemy wykonywanie spaw następującymi technologiami m.in. takimi jak:

  • spawanie laserem – technika ta polega na stapianiu obszaru styku wiązką promieni laserowych. Jest to metoda stosowana szczególnie w realizacjach dla przemysłu motoryzacyjnego, która zapewnia wysoką precyzję, wytrzymałość spaw oraz czystość procesu. Laser można wykorzystać przy pracy z żeliwem czy aluminium;
  • elektrodą – jest to metoda niezwykle uniwersalna oraz popularna, dlatego korzystamy z niej podczas wykonywania usług, głównie do stworzenia spaw o wysokich właściwościach mechanicznych. Nadaje się do łączenia metali stopowych oraz niestopowych;
  • gazowe – umożliwia wykonywanie spaw czołowych, pachwinowych i otworowych w realizacjach ze stali niskostopowych oraz niskowęglowych, a także żeliwa i mosiądzu;
  • na zimno – metoda ta (CMT) wykorzystywana jest do wykonywania spaw stali z aluminium. Przy jej stosowaniu rzadziej występują odpryski oraz nalot;
  • plazmowe – w tej nowoczesnej technice wykorzystuje się ogniskowanie łuku elektrycznego, co daje większe prędkości wykonywania spaw, lepsze wypełnienie szczelin oraz mniejszą deformację.

Wszechstronność usługi

W ramach tej usługi zapewniamy realizację najróżniejszych połączeń metalowych. Bogaty park maszynowy, wyszkolona kadra pracowników oraz wieloletnie doświadczenie sprawiają, że możemy zaproponować m.in. laserowe spawanie żeliwa dla branży samochodowej, rolniczej i innych. W Rawi Met Sp. z o.o. pracujemy również z aluminium, z którego wykonujemy realizacje dla firm działających m.in. w przemyśle. W ramach tej usługi zapewniamy także wykonanie spaw w stali nierdzewnej laserem, na zimno bądź inną metodą. Możemy wykonać w ten sposób narzędzia, elementy urządzeń czy też elementy do maszyn dla wielu branż. Zajmujemy się również łączeniem elementów wykonanych ze stopu miedzi i cynku – mosiądzu. Możemy w ten sposób stworzyć m.in. elementy maszyn dla przemysłu: 

  • samochodowego,
  • elektrotechnicznego,
  • energetycznego,
  • a także dla budownictwa, branży cementowej oraz drogownictwa.

Nowoczesne technologie

W ramach usługi spawania laserowego, gazowego czy zimnego aluminium, stali nierdzewnej lub innych metali i stopów, wykorzystujemy nowoczesny sprzęt z naszego parku maszynowego. Prace związane z łączeniem aluminium, żeliwa czy stali nierdzewnej wykonujemy m.in. w technologii PULSE w metodzie MIG, MAG oraz TIG.

Metoda PULSE polega na naprzemiennym stosowaniu na materiał roboczy prądu o wysokim i niskim natężeniu, co skutkuje większą odpornością na brak wtopienia. Metoda ta pozwala również na zmniejszenie rozprysków oraz uzyskanie spaw o określonym kształcie.

Wysoka jakość podłączeń

W Rawi Met Sp. z o.o. chcemy nie tylko spełniać oczekiwania i realizować powierzone nam projekty. Chcemy również, aby były one wysokojakościowe, trwałe i bezpieczne. Z doświadczenia wiemy, że są takie, jeśli wykorzystujemy do realizacji usług odpowiednie materiały (tzn. aluminium, żeliwo, stal lub miedź od zaufanych dostawców), inwestujemy w nowoczesne urządzenia i maszyny oraz przeprowadzamy kontrole jakości spaw.

Konsekwentnie dbamy zatem o każdy z tych aspektów. Nieustannie inwestujemy w nowoczesne technologie, zasilamy zespół o doświadczonych specjalistów w branży i wykonujemy niezbędne testy jakości realizacji na każdym etapie powstawania połączeń. W ramach usługi wykonujemy testy materiału przed pracą, kontrolujemy przebieg procesów w trakcie pracy, a także po zakończeniu wykonywania spaw. Nasze spawy w aluminium, żeliwie, stali bądź miedzi powstają m.in. pod nadzorem inżyniera IWE.

Kompleksowa oferta

Usługi spawalnicze laserem, elektrodą czy na zimno, które oferujemy, są tylko częścią naszej działalności. Można skorzystać z nich niezależnie od innych usług, ale można również skorzystać z nich w ramach szerszej oferty, w której wykonamy nie tylko spawanie aluminium, stali czy żeliwa, ale także malowanie gotowej konstrukcji. Możemy również wykonać zaginanie i prostowanie detali, cięcia plazmowe i gazowe CNC 3D, walcowanie blach i inne prace!

Bezpieczeństwo

Posiadamy liczne certyfikaty i uprawnienia, które umożliwiają nam wykonywanie realizacji spawalniczych. Otrzymaliśmy m.in. Certyfikat jakości procesów spawania wg PN-EN ISO 3834-2:2021. Informuje on o tym, że w naszym przedsiębiorstwie spełnione są pełne wymagania jakości dotyczące spawania laserem czy elektrodą materiałów metalowych, w tym aluminium, żeliwa czy stali. Certyfikat ten nie tylko potwierdza kompetencje naszej firmy w kwestii usługi spawania, ale także informuje o wysokiej jakości produkowanych przez nas wyrobów.

Zalety skorzystania z oferty spawania Rawi Met Sp. z o.o.

Zapraszamy do skorzystania z naszych usług spawalniczych ze względu na liczne zalety płynące ze współpracy. Najważniejszą z nich jest to, że dostarczamy wysokojakościowe elementy i konstrukcji spawanych laserem bądź elektrodą, ze stali nierdzewnej, miedzi, aluminium lub żeliwa.

Współpraca z naszą firmą to nie tylko gwarancja najwyższej jakości wykonania usługi spawalniczej, ale także poczucie bezpieczeństwa. Posiadamy ponad piętnastoletnie doświadczenie w branży. Obsłużyliśmy ponad 200 krajowych i zagranicznych klientów i wykonaliśmy tysiące zleceń. Możemy więc doradzić w kwestii najkorzystniejszych rozwiązań i zaproponować indywidualne podejście do projektu związanego z wykonaniem laserem bądź elektrodą spaw w aluminium, żeliwie czy stali.

Dlaczego my?

Jesteśmy gotowi na przyjęcie różnych zamówień, nawet tych najbardziej skomplikowanych. Ze względu na wieloletnie doświadczenie i wysokie kompetencje, możemy zaproponować niestandardowe, indywidualne rozwiązania w ramach standardowej usługi. Jesteśmy w stanie zrealizować najróżniejsze projekty, gdyż wykonywaliśmy już konstrukcje związane ze spawaniem żeliwa, stali czy aluminium laserem, dla firm polskich oraz zagranicznych, które działają w przemyśle budowniczym, drogowym oraz energetycznym. Ponadto naszą firmę cechuje duże zaangażowanie w każdy projekt oraz ogromna dbałość o detale w przypadku każdej realizacji.

Oprócz świadczenia profesjonalnych usług w zakresie laserowego, elektrycznego lub plazmowego wykonywania spaw z aluminium, żeliwem bądź stalą priorytetami są dla nas także dobre relacje z klientami, oparte na zaufaniu oraz komunikacji.

Ekologiczne spawanie

Zdajemy sobie sprawę z tego, że przemysł ma ogromny wpływ na środowisko i zmiany klimatu. Wiemy także, że mamy tylko jedną planetę i dlatego chcemy chronić ją przed zniszczeniem tak, jak możemy. Wobec tego staramy się wykonywać usługi spawania laserowego, plazmowego lub zimnego aluminium, żeliwa i stali w sposób, który jak najmniej ingeruje w środowisko naturalne.

W osiągnięciu tego celu pomaga nam zastosowanie urządzeń spawalniczych charakteryzujących się niskim poborem energii oraz wysoką wydajnością w wykonywaniu trwałych spaw w aluminium, żeliwie i stali, które nie wymagają poprawy. Są to m.in. lasery.

Jest to jedno z wielu rozwiązań, z którego korzystamy podczas wykonywania usług, wierząc, że nawet małe działania mogą przynieść wielkie zmiany.